Kompletné zariadenie dreveníc, chát, chalúp, penziónov, hotelov, domov, nábytkom z masívu.

NAJVYŠŠIA KVALITA

 dlhá životnosť nadčasovosť živá krása

Najväčší výber z masívu

v ponuke viac ako 900 produktov z masívu  

DOPRAVA

Tovar vám prepravíme až domov

Naša ponuka / menu +

O nás

O NÁS - alebo ÚVOD

Spoločnosť LAMA DREVO SK s.r.o. sa venuje predaju kvalitného ekologického nábytku z masívu, prevažne z borovice, brezy a čiastočne aj s buku.

 Drevo bolo v minulosti nutnosťou, no dnes je symbolom príjemného a zdravého bývania. Radí sa medzi materiály, ktoré si nevyžadujú zvláštnu starostlivosť, má príjemnú vôňu a staticky sa nenabíja.

 Borovicový Voskovaný nábytok LAMA z masívu má výnimočný originálny vzhľad a svojim koloniálnym - rustikálnym štýlom očarí nejedného klienta.

 Povrchová úprava je výnimočná tým, že sa voskuje prírodným včelím voskom. No okrem vosku je možnosť výberu z piatich farebných variácií.  Pre milovníkov moderných, rovných línií máme v ponuke Voskovaný nábytok ROLDAN z masívu. Je vyrábaný výhradne z brezy a naplní očakávania aj naozaj náročných. Vyrába sa v 6 odtieňoch vosku.

 Ďalej je v ponuke klasika, nábytok z borovice, kde je v ponuke obrovské množstvo možností. U nás si kompletne zariadite

 • drevenicu

 • penzión

 • reštauráciu

 • hotel

 • chatu

 • dom

 • byt

Objednajte si nábytok cez našu webovú stránku v menu Obchodné podmienky a odneste si kus prírody do vášho domova.

Rozvoz robíme v celej SR.

Starostlivosť o masívný nábytok.

Masívny nábytok nasáva do seba vlhkosť , čím neustále pracuje. V prípade suchého prostredia môže dôjsť k jeho scvrkávaniu / praskaniu. Je potrebné mu zabezpečiť ideálnu vlhkosť a teplotu. Ideálna teplota je okolo 20 °C a vlhkosť by sa mala pohybovať v rozmedzí  40 – 60 %.

UMIESTNENIE NÁBYTKU

Umiestnenie nábytku tiež podstatnou mierou vplýva na jeho životnosť. Preto odporúčame:

 1. nábytok neumiestňovať tesne pri vykurovacích telesách
 2. nevystavovať priamemu slnečnému žiareniu
 3. neukladať vlhké alebo mokré predmety na povrch nábytku z masívu

  Voskovaný nábytok

  Tento nábytok je pokrytý vrstvou vosku a vyžaduje si omnoho väčšiu starostlivosť než lakovaný. Vosk, ktorý pokrýva povrch dreva je možné ľahko poškodiť teplom, preto nie je vhodné klásť na takýto nábytok horúce predmety. Nábytok treba utierať len SUCHOU handričkou, ktorá nepúšťa vlákna, prípadne sa môže suchou handričkou aj preleštiť. Nepoužívajte agresívne prostriedky a leštenky, ktoré obsahujú rozpúšťadlá. Snažte sa vyhnúť tomu, aby ste nábytok vystavili vode a vlhkosti. Pokiaľ dôjde ku kontaktu s vodou, povrch ihneď osušte. Následne stačí povrch vyleštiť suchou handričkou. Pre obnovu lesku a odolnosti povrchu odporúčame používať voskové renovačné prípravky. Tieto prípravky môžete aj pri bežnej údržbe. Vosk sa nanáša mäkkou handričkou a po uschnutí sa preleští suchou handričkou.

  Lakovaný nábytok

  Údržba takejto povrchovej úpravy nábytku je veľmi jednoduchá. Nábytok treba čistiť vlhkou (nie mokrou!) handričkou, ktorá nepúšťa vlákna a následne ihneď vytrieť do sucha. Na čistenie nepoužívame agresívne a abrazívne prostriedky. Používame spreje, resp. pasty, určené pre lakovaný nábytok. Prostriedok, ktorý sa používa prvýkrát treba preveriť pretretím časti nábytku na mieste, ktoré je menej viditeľné. Prostriedky na starostlivosť o nábytok treba vždy nanášať na handričku – nie bezprostredne na nábytok.
  Handrička, ktorou sa bude nábytok ošetrovať by nemala púšťať vlákna. Populárne handričky z mikrovlákna viažu prach, čo môže viesť k nevzhľadnému poškriabaniu. Lepšie sú bavlnené utierky, ktoré sa dajú vyrobiť napríklad z použitého trička.

  Olejovaný nábytok

  Nábytok, ktorý je ošetrený olejom si zachováva svoje prírodné vlastnosti. Cieľom ošetrenia je tieto prírodné vlastnosti zachovať v najvyššej možnej miere. Nábytok utierajte jemne navlhčenou handričkou (mäkká, ktorá nepúšťa vlákna) s veľmi slabou mydlovou vodou. Nikdy nepoužívajte koncentrované alebo abrazívne prostriedky, ktoré pôsobia agresívne a mohlo by dôjsť k narušeniu a poškodeniu plochy. Nábytok odporúčame natrieť prípravkami pomocou handričky každé 2 – 3 mesiace.

  Kuchynský nábytok chránte pred dlhodobjším pôsobením vody a pary. Ak,dodržíte vyššie uvedené rady a zásady Váš masívny nábytok si budete užívať bez väčších problémov dlhé roky.